Peng Liyuan, Çinli ve Afrikalı çocukların yaz kampı etkinliğine katıldı

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in eşi Peng Liyuan, Çinli ve Afrikalı çocuklar için düzenlenen ‘‘Gün Işığında Sevgi’’ adlı yaz kampının dün başkent Beijing’deki etkinliğine katıldı.

Çin'deki kapsamlı reformlar dünyaya yeni fırsatlar getiriyor

Çin Komünist Partisi 20. Merkez Komitesi 3. Genel Kurul Toplantısı, 15-18 Temmuz günlerinde başkent Beijing'de yapıldı.

IDF: Savaş uçağı Gazze Şeridi'nde bir binaya saldırı düzenledi

Jerusalem, 20 Temmuz (Hibya) -İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), savaş uçağının Gazze Şeridi'nde terör örgütlerinin askeri açıdan güçlendirilmesi amacıyla kullanılan bir binaya saldırı düzenlediğini açıkladı.

Bakan Kurum'dan Şanlıurfa'ya müjde: Balıklıgöl yenilenecek

Şanlıurfa, 20 Temmuz (Hibya) - Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum iki günlük Şanlıurfa temaslarını tamamladı. Deprem konutları ve kentsel dönüşüm konularındaki gelişmeleri takip eden Bakan Kurum, Balıklıgöl'ün de çevre düzenlemesi ve iyileştirme çalışmalarıyla yeni bir görünüme kavuşacağı müjdesini verdi.

ABD Başkanı Biden: Gazetecilik suç değildir

Washington, 20 Temmuz (Hibya) – Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, gazeteciliğin suç olmadığını ve gazetecileri hedef almaya çalışanlara karşı duracağını söyledi.

MSB: Göktürk-1 Uydusu, Beşparmak Dağları’nı ve Kıbrıs’taki kardeşlerimizi selamlıyor

Milli Savunma Bakanlığı, Göktürk-1 Uydusu'nun Beşparmak Dağları’nı ve Kıbrıs’taki vatandaşları Kıbrıs Barış Harekatı gününde gururla selamladığını bildirdi.

Xi'den Vietnam’ın Beijing Büyükelçiliği'ne taziye ziyareti

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Vietnam Komünist Partisi (VKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri Nguyen Phu Trong’un vefatı nedeniyle bugün Vietnam’ın Beijing Büyükelçiliği’ne taziye ziyaretinde bulundu.

MSB: 19 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakurk ve Asos bölgesinde tespit ettiği 15 PKK’lı ve Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde tespit ettiği 4 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hale getirdi.

İBB, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yılında anma etkinlikleri düzenliyor

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50. Yıl Anma Etkinlikleri kapsamında İBB Miras ve İBB Kültür’ün katkılarıyla Müze Gazhane’de düzenlenen ‘Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50. Yılında İBB Koleksiyonu’ sergisi, İBB Atatürk Kitaplığı’nın arşivinden fotoğraf ve belgeler eşliğinde Barış Harekâtı sürecine farklı açılardan ışık tutuyor.

Büyükşehirin araç filosuna 76 yeni araç kazandırılıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, itfaiye ve vektörle mücadele ekiplerinin araç filosunu güçlendirmek için 76 yeni araç alıyor.