Dışişleri Bakanlığı, Gürcistan’ın Bağımsızlık Günü'nü kutladı

Dışişleri Bakanlığı, Gürcistan’ın Bağımsızlık Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AB Yüksek Temsilcisi Borrell, Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan ile görüştü

Brüksel, 26 Mayıs (Hibya) - Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Yüksek Komiseri Josep Borrell, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Gümrük Muhafaza ekipleri uyuşturucuya yönelik operasyonlarını sürdürüyor

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Dilucu ve Kapıkule Gümrük Kapısı’nda yapılan denetim ve kontroller sonucu gerçekleştirilen operasyonlarda Türkiye’ye giriş yapmaya çalışan iki tır aracında yaklaşık 255 litre likit metamfetamin ve 370 kilogram esrar ele geçirildi.

IDF: Savaş uçakları, Hizbullah'a ait çok sayıda askeri binaya saldırı düzenledi

Jerusalem, 26 Mayıs (Hibya) - İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), savaş uçaklarının, Lübnan'ın güneyindeki Khiam ve Ayta ash Shab bölgelerinde terör altyapılarına ve Hizbullah'a ait çok sayıda askeri binaya saldırı düzenlediğini bildirdi.

Sibergöz-41 operasyonlarında 65 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 13 ilde “Yasa Dışı Bahis ve Nitelikli Dolandırıcılık” suçlarına yönelik Jandarma tarafından düzenlenen “Sibergöz-41” operasyonlarında 65 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

BM: HIV, viral hepatit ve CYBE'ler her yıl 2,5 milyon ölüme neden oluyor

Cenevre, 26 Mayıs (Hibya) - Birleşmiş Milletler (BM), HIV, viral hepatit ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların (CYBE) her yıl 2,5 milyon ölüme neden olduğunu açıkladı.

Mallorca'da kitle turizmine karşı büyük gösteri

Madrid, 26 Mayıs (Hibya) – Cumartesi günü Palma sokaklarında Mallorca'daki aşırı turist kalabalığını protesto etmek ve "makul" konutlara erişim talebiyle büyük bir gösteri düzenlendi.

Ukrayna genelinde gece boyunca hava saldırısı alarmı verildi

Stockholm, 26 Mayıs (Hibya) – Ukrayna genelinde gece boyunca hava saldırısı alarmı verilirken, ülkenin çeşitli bölgelerinden saldırı haberleri geldi.

Meteoroloji’den kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), kuvvetli yağış ve rüzgarlara karşı uyardı.

Tel Aviv ve Hayfa'da binlerce kişi hükümeti protesto etti

Stockholm, 26 Mayıs (Hibya) - İsrail'iin Tel Aviv ve Hayfa kentlerinde binlerce kişi hükümeti protesto etti ve rehinelerin serbest bırakılması çağrısı yaptı.